Mizuno Tjalvelekene 4-6.08 2017

Stevnerekorder

Stevnerekorder

Rekorder og bestenoteringer i Tjalvelekene

Stevnerekorder à jour til og med 2015

Jenter 11 år:

 

 

 

60 m

8.62

Marte Jørgensen, Strømmen IF

2004

 

 

Jennifer Mjøs, Aurland

2012

600 m

1:48.91

Martine Ellefsen, Asker SK Friidrett

2014

800 m

2:33.13

Tone Jersin Ansnes, IL Tyrving

1996

60 m hekk (68,0)

10.49

Mari F. Andersen, KIF

2007

Høyde

1.40

Anne Marte Morka, Brandbu IF Friidrett

2005

Lengde

4.63

Marte Jørgensen, Strømmen IF

2004

Kule (2,0)

10.43

Vibeke Engen, Oppegård IL

2013

 

 

 

 

Jenter 12 år:

 

 

 

60 m

8.26

Ingvild Meinseth, Sørild FIK

2011

600 m

1:40.86

Ingeborg Løvnes, Minerva Idrettsskole

2004

800 m

2:26.16

Mette Brandstadmoen, Lambertseter IF

1994

60 m hekk (76,2)

10.01

Tonje F. Beck, Kristiansands IF

1997

Høyde

1.51

Mette Brandstadmoen, Lambertseter IF

1994

Lengde

5.08

Kjersti S Kjerpeset, Florø

2010

Kule (2,0)

11.76

Sara Nyström, Borgå Akilles

1996

 

 

 

 

Jenter 13 år:

 

 

 

60 m

8.02

Oda Utsi Onstad, Fagernes IL

2003

600 m

1:36.42

Ingeborg Løvnes, Minerva Idrettsskole

2005

 

 

Karoline Daland, Sørild FIK

2012

800 m

2:17.20

Ann Christin Larsen, Brunlanes IL

1994

60 m hekk (76,2)

9.66

Karin Jansson, IF Göta

1995

Høyde

1.56

Madelen Olsson, IF Göta

1998

 

1.56

Line Kloster, Asker SK Friidrett

2003

 

1.56

Helene Hoven, IF Hellas

2004

Stav

2.70

Karoline Weea Johansen, Moelven

2010

Lengde

5.48

Astrid Cederkvist, Aurskog- Høland

2007

Kule (2,0)

12.86

Helle Henriksen Hvidtsten, Modum FIK

2014

Diskos (0,6)

39.89

Kari Mette Hole, IL ROS

2004

Spyd (0,4)

49.10

Vibeke Engen, Oppegård IL

2015

Slegge

18.05

Julie Farseth Berg, IL i BUL

2007

 

 

 

 

Jenter 14 år:

 

 

 

60 m

7.81

Ingvild Meinseth, Sørild FIK

2013

800 m

2:13.91

Mathilde Myhrvold, Raufoss IL

2012

60 m hekk (76,2)

9.04

Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

2012

Høyde

1.65

Angelica Johansson, IF Tjörn-Nösnäs

1997

Stav

3.27

Hedda Marie Kjølberg Hauge, Moss IL

2015

Lengde

5.40

Christine Lia, IF Hellas

2002

Kule (3,0)

11.77

Rebecka Kvist, Alvesta Friidrott

1997

Diskos (0,75)

38.30

Kari Mette Hole, Ros IL

2005

Spyd (0,4)

46.78

Kaja Mørch Pettersen, Larvik Turn & IF

2015

Slegge (3,0)

50.93

Oda Marie Myklebust, Bergens TF

2015

 

Jenter 15 år:

 

 

 

100 m

12.31

Anne Cathrine Bakken, IL i BUL

1998

200 m

25.56

Linn Oppegaard, Moss IL

2013

800 m

2:10.16

Mathilde Myhrvold, Raufoss IL

2013

2000 m

6:22.32

Vivian Tepkemoi, Kenya

1998

80 m hekk (76,2)

11.53

Christine Skodvin, Ski IL Friidrett

2002

300 m hekk (76,2)

44.70

Malin Olsson, Kils AIK Friidrott

2003

Høyde

1.66

Guro Bakken Andresen, Brandbu IF

2015

Stav

2.90

Elise Lehre, IK Tjalve

2000

Lengde

5.54

Fanny Svensson, KFUM Arvika

1996

Tresteg

12.09

Rebecca Vöcks, IFK Helsingborg

1994

Kule (3,0)

13.19

Britt Helen Thon, Skrautvål IL

1995

Diskos (0,75)

40.08

Vivi Rekdal, SK Snøgg

1995

Spyd (0,5)

39.99

Arianne Duarte Morias, IL i BUL

2014

Slegge (3,0)

53.29

Katja Vangsnes, Oppegård IL

2006

 

 

 

 

Jenter 16 år:

 

 

 

100 m

12.17

Caroline Pedersen, IL Runar

2006

200 m

25.44

Caroline Pedersen, IL Runar

2006

800 m

2:14.20

Ann Merete Gundhus, Modum FIK

1995

3000 m

10:17.44

Christine Næss, Asker SK Friidrett

2015

80 m hekk (76,2)

11.39

Kine Aaltvedt, Minerva IS

2007

300 m hekk (76,2)

45.37

Oda Mohus, Runar IL

2013

Høyde

1.71

Øyunn Grindem, IL Sandvin

2003

Stav

3.10

Monica Grimsrud, IL i BUIL

1999

Lengde

5.69

Stine Holmstul Olsen, IF Fram

2003

Tresteg

12.27

Margrethe Renstrøm, Søgne IL

2001

Kule (3,0)

14.19

Grethe Kleggetveit, Otra IL

1995

Diskos (1,0)

36.87

Kaisa Bovollen Rokne, Nittedal IL

2011

Spyd (0,5)

48.74

Arianne Duarte Morias, IL i BUL

2015

Slegge (3,0)

43.22

Frida Brødreskift, Molde-Olymp Friidrett

2013

 

 

 

 

Jenter 17 år:

 

 

 

100 m

12.22

Caroline Pedersen, IL Runar

2007

200 m

25.44

Nina Olsen Harvei, Lillehammer IF

2006

 

 

Madelen Andersen, Fredrikstad IF

2013

400 m

57.10

Karoline Daland, Sørild FIK

2014

800 m

2:17.92

Ingeborg Løvnes, Strømmen IL

2007

3000 m

10:03.92

Kristine Helle, IK Tjalve

2011

100 m hekk (76,2)

14.21

Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF

2015

300 m hekk (76,2)

43.93

Rachel Nordtømme, Steinkjer FIK

2006

Høyde

1.70

Caroline Fleischer, Ski IL Friidrett

2013

Stav

3.10

Sara Bålsrud, Hurdal IL

2014

Lengde

5.74

Hedda Utsi Onstad, Fagernes

2009

Tresteg

12.04

Emilia Hammarström, Wärnamo SK

2013

Kule (3,0)

14.83

Linn Louise Kvaale, IL Koll

2015

Diskos (1,0)

44.79

Berit Stunes Isene, Sturla IF

2015

Spyd (0,6)

44.29

Ingeborg Rønningen, Ski IL

2011

Slegge (3,0)

44.03

Ebba Sophie Reimes, IK Tjalve

2015

 

Jenter 18/19 år:

 

 

 

100 m

12.22

Cecilie Ringvold, IK Tjalve

1998

200 m

24.75

Marte Jørgensen, IK Tjalve

2010

400 m

56.56

Marte Elden, Namdalseid IL

2003

800 m

2:09.19

Marte Elden, Namdalseid IL

2003

3000 m

9:53.94

Susanne Wigene, Haugesund IL

1996

100 m hekk (84,0)

14.24

Christine Skodvin, SK Vidar

2006

300 m hekk (76,2)

43.22

Christine Nærsheim Bjørkvik, IL Skjalg

2003

Høyde

1.70

Mona Andreassen, IK Tjalve

1999

 

 

Stine Kufaas, Trondheim Friidrett

2003

Stav

3.40

Monica Grimsrud, IL I BUL

2000

Lengde

5.94

Margrethe Renstrøm, Søgne IL

2003

Tresteg

12.79

Anna Wiberger, Mölndals AIK

1999

Kule (4,0)

13.57

Gunn T. Johannessen, FIL AKS-77

1994

Diskos (1,0)

48.12

Grete Etholm, IF Snøgg

1994

Spyd (0,6)

48.20

Laila Bergskås, IF Snøgg

1996

Slegge (4,0)

56.56

Marte Rygg Årdal, Gloppen FIL

2011

 

 

 

 

Gutter 11 år:

 

 

 

60 m

8.39

Rasmus Opdal Christiansen, Lillehammer IF

2015

600 m

1:39.39

Jacob Ingebrigtsen, Sandnes IL

2011

60 m hekk (68,0)

10.10

Andreas Hoven, Sandvin

2009

Høyde

1.41

Lars Rognerud, Ås IL

2010

Lengde

4.89

Kristoffer Hoven, IF Hellas

2007

Kule (2,0)

12.01

Oliver Engen, Krødsherad IL

2012

 

 

 

 

Gutter 12 år:

 

 

 

60 m

8.23

Julian Bødker Ghansah, Ski IL

2006

600 m

1:38.39

Simen Lunde, Eidanger IL

2006

60 m hekk (76,2)

9.76

Julian Bødker Ghansah, Ski IL

2006

Høyde

1.55

Karl-Magnus Stenersen, Lambertseter IF

1999

Lengde

5.26

Kristoffer Hoven, Sandvin

2008

Kule (3,0)

12.29

Oliver Engen, Krødsherad IL

2013

 

 

 

 

Gutter 13 år:

 

 

 

60 m

7.77

Emmanuel Antwi, Askim IF

2001

600 m

1:32.01

Oddbjørn Oseland, Sandnes IL

2005

60 m hekk (76,2)

9.37

Oliver Engen, Krødsherad IL

2014

Høyde

1.67

Vetle Raa Ellingsen, Fana IL

2013

Stav

3.30

Simen Guttormsen, Ski IL

2014

Lengde

5.64

Philip B Andersen, KIF

2007

Kule (3,0)

15.54

Oliver Engen, Krødsherad IL

2014

Diskos (0,75)

43,75

Gardar J Fredriksson, Fredrikstad IF

2007

Spyd (0,4)

51,59

Rasmus Eriksson, IF Göta Karlstad

2011

 

Gutter 14 år:

 

 

 

60 m

7.39

Pål Haugen Lillefosse, Gneist IL

2015

800 m

2:03.47

Thomas J. Byrkjeland, IL Koll

2012

80 m hekk (84,0)

11.10

Pål Haugen Lillefosse, Gneist IL

2015

Høyde

1.82

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

1996

Stav

4.55

Pål Haugen Lillefosse, Gneist IL

2015

Lengde

6.36

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

1996

Kule (4,0)

13.75

Oliver Engen, Krødsherad IL

2015

Diskos (1,0)

45.40

Rune Johansen, IL Sørfjell

1994

Spyd (0,6)

60.52

Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF

1996

Slegge (4,0)

43.54

Simen S. Hansen, Ås IL

2014

 

 

 

 

Gutter 15 år:

 

 

 

100 m

11.23

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

1997

200 m

23.04

Marius Moen, Måndalen IL

2005

800 m

1:58.11

Emil Andrè Erstad, FIL AKS-77

2006

2000 m

5:42.07

Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL

2014

100 m hekk (84,0)

13.77

Gjert Høie Sjursen, Gneist IL

2015

300 m hekk (76,2)

41.65

Øystein Larsen, Urædd Friidrett

2009

Høyde

1.91

Lars Jacob Woie, IL Sørfjell

1997

Stav

4.00

Audun Bakke Jensen, IL Koll

2013

Lengde

6.57

Thomas F. Madsen, Nivå

1997

Tresteg

13.33

Markus Nordanstig, Kils AIK

1994

Kule (4,0)

16.43

Rune Johansen, IL Sørfjell

1995

Diskos (1,0)

51.45

Thor Olav Rosvold, Asker Skiklubb

2011

Spyd (0,6)

61.74

Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF

1997

Slegge (4,0)

68.19

Ragnar Carlsson, Falu IK

2015

 

 

 

 

Gutter 16 år:

 

 

 

100 m

11.08

Marcus Bohlin, IK Zeus

1996

200 m

22.43

Pavlik Wang, Moss IL

2011

800 m

1:57.86

Glenn Edvardsen, Nittedal IL Friidrett

2005

3000 m

8:47.16

Fredrik Naalsund, Ski IL

1994

100 m hekk (91,4)

13.64

Mariusz Musial, Minerva Idrettsskole

1994

 

 

Vidar Stenshall, SK Vidar

1997

300 m hekk (84,0)

39.13

Sigurd B. Breivik, Sandin

2012

Høyde

2.00

Joel Spolén, Strömstads IF

1999

Stav

4.55

Sondre Guttormsen, Ski IL

2015

Lengde

6.62

Vincent Scillitani, Sola IL

2004

Tresteg

13.89

Mathias Frykholm, SK Bore

1994

Kule (5,0)

16.56

Fredrik Simensen, Sandvin

2008

Diskos (1,5)

52.40

Rune Johansen, IL Sørfjell

1996

Spyd (0,7)

64.04

Rasmus Eriksson, Kils AIK Friidrott

2014

Slegge (5,0)

68.05

Patrik Lindstedt, Hässelby SK

2015

 

Gutter 17 år:

 

 

 

100 m

11.05

Daniel Norgren, Kville IF

2007

200 m

22.14

Daniel Norgren, Kville IF

2007

400 m

48.96

Daniel Norgren, Kville IF

2007

800 m

1:54.16

Håkon Musholm, Lyngdal

2010

3000 m

8:55.86

Lars Tangnes Frantzen, Mogutten

2007

110 m hekk (91,4)

15.05

Eivind Kleven Hagen, Fagernes IL

2013

300m hekk (84,0)

39.23

Marius Benserud, IL Gneist

2006

2000 m hinder

6:18.43

Rolf Nyhus, Bergens Turn

2006

Høyde

1.95

Kjølv Egeland

2007

Stav

4.50

Jørgen Frydenlund, Minerva IS

2006

Lengde

6.57

Lars Tangnes Frantzen, Mogutten

2007

Tresteg

13.38

Thorvald Bruvik, Fredrikstad IF

2011

Kule (5,0)

17.85

Yngve Grøneng Havn, Florø T& IF

2006

Diskos (1,5)

55.80

Ola S. Isene, IF Sturla

2012

Spyd (0,7)

70.07

Rasmus Eriksson, Kils AIK

2015

Slegge (5,0)

73.62

Eivind Henriksen, I K Tjalve

2007

 

 

 

 

Gutter 18/19 år:

 

 

 

100 m

10.79

Josh-Kevin Ramirez Talm, Norna-Salhus IL

2015

200 m

21.58

Josh-Kevin Ramirez Talm, Norna-Salhus IL

2015

400 m

49.15

Einar Inge Aasen, IF Hellas

2000

800 m

1:52.98

Jacob Cedertun, Sverige

2000

3000 m

8:33.74

Henrik Nyström, Sverige

2000

110 m hekk (100)

14.48

Mikael Andersson, Mölndals AIK

1995

300 m hekk (91,4)

38.01

Ragnar Bergheim, IL Norna-Salhus

2000

2000 m hinder

6:02.21

Pål A. Kullerud, Varteig IL

1994

Høyde

2.08

Stefan Holm, Kils AIK

1994

Stav

4.90

Øystein Kamperud, SK Vidar

1997

Lengde

7.45

Finn Tysland Johnsen, IL Sørfjell

2000

Tresteg

15.26

Christian Thomassen, IK Tjalve

1995

Kule (6,0)

16.71

Fredrik Simensen, Sandvin

2010

Diskos (1,75)

53.49

Thor Olav Rosvold, Asker SK Friidrett

2014

Spyd (0,8)

72.83

Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF

2000

Slegge (6,0)

76.90

Eivind Henriksen, IK Tjalve

2009

 

Kvinner senior

 

 

 

100 m

11.71

Elisabeth Slettum, Skjalg IL

2015

200 m

23.96

Line Kloster, SK Vidar

2013

400 m

53.83

Benedicte Hauge, Kristiansand

2009

800 m

2:06.26

Charlotte Schönbeck, IFK Lidingö

2008

1500 m

4:23.32

Ingvill Hammersland Måkestad, I K Tjalve

2008

3000 m

9:29.06

Annie Bersagel, I K Tjalve

2008

100 m hekk

13.99

Marie Hagle, Fredrikstad IF

2008

400 m hekk

62.31

Marlen Aakre, Fredrikstad IF

2013

Høyde

1.90

Øyunn Grindem, IK Tjalve

2011

Stav

4.20

Kathrine Larsåsen, IL i BUL

2012

Lengde

6.47

Margrethe Renstrøm, IK Tjalve

2011

Tresteg

13.13

Inger Anne Frøysedal, IK Tjalve

2012

Kule

12.98

Silje Nordahl Disserud, IL Sandvin

2011

Diskos

54.42

Grete Etholm, I K Tjalve

2011

Spyd

51.55

Lena Marie Hansen, Nittedal IL

2014

Slegge

65.94

Mona Holm, I K Tjalve

2010

 

 

 

 

Menn senior

 

 

 

100 m

10.43

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø T & IF

2013

200 m

20.98

Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø T & IF

2013

400 m

47.55

Nicklas Hyde, Sparta AM

2013

800 m

1:50.70

Eivind Jenssen, Steinkjer Friidrettsklubb

2013

1500 m

3:45.46

Hans Kristian Fløystad, Sørild

2011

3000 m

8:12.14

Hans Kristian Fløystad, IK Tjalve

2012

110 m hekk

14.57

Eivind Stavang, Florø T & IF

2008

400 m hekk

50.86

Andreas Totsås, S K Vidar

2008

2000 m hinder

6:05.52

Frew Zenebe Brkineh, Sandnes IL

2012

Høyde

2.11

Brede Ellingsen, IL Norna-Salhus

2012

Stav

4.40

Odd Eiken, Ranheim IL

2012

Lengde

7.19

Mateusz Parlicki, IL i BUL

2013

Tresteg

15.87

Mathias Ström, Örgryte IS Göteborg

2013

Kule

17.10

Stian Andersen, IK Tjalve

2014

Diskos

57.86

Fredrik Amundgård, IL Tyrving

2012

Spyd

69.32

Vetle Brunvatne, Søgne IL

2015

Slegge

73.79

Eivind Henriksen, IK Tjalve

2012

Idrettsklubben Tjalve
Postboks 5905 Majorstuen
0308 Oslo
Tlf: 226 043 40
e-post mail@tjalve.no

 

©2017 123klubb for effektiv klubbdrift leveres av KX Products